KUUSALURAHVA TEATER

Kuusalurahva Teater on seltskond rõõmsameelseid inimesi, keda ühendab kirg näitemängu vastu ning kes soovivad seda ka teistega jagada. Ehkki näitemängu on Kuusalus tehtud siinse rahvamaja raja­mi­sest (1905. aastal) saati ning isegi varem (esimesed teated harrastusnäitlemisest Kuusalu kihelkonnas on aastast 1884), peame oma sünniaastaks aastat 1996, millest alates oleme tegutsenud vahet pidamata.

Nende kahekümne aasta jooksul on meid juhendanud Ellu Puudist, Vendo Peebo, külalislavastajana ka Saima Kallionsivu (Merivoo), Õie Alt ning Eneli Sepp ning nüüd Tõnu Tamm, kelle tulekust (2011) saadik tegutseme praeguse nime all.

Tõnu käe all on valminud seitse lavastust:

  • Edward Albee rahast või õigemini sellega kaasnevatest negatiivsetest mõjudest kõnelenud must komöödia „Kõik aias“, mis esietendus 2012. aasta kevadel.
  • 2013. aastal tõime lavalaudadele Soome näitemänguklassikasse kuuluva Maria Jotuni kirjutatud ning armastuse keerdkäikudest kõne­leva külajandi „Mehe küljeluu“.
  • Kolmandana valmis prantsuse näitekirjaniku Marcel Aymee satiiriline, ostetavat õigusemõistmist pilav näidend „Teise mehe pea“, mis esietendus Kuusalu rah­va­majas juunis 2014.
  • 2015. aasta maikuus valmis meil peamiselt Eesti luuletajate (Runnel, Ar­der, Alver) loomingul põhinev ning lavastaja Tõnu Tamme poolt ritta seatud lõbus luulekohviku vormis lugu „Raske on rõõmuta elada“

2016. aastal, kui tähistasime kahekümne aasta möödumist harrastusteatri „taas­tulemisest“ Kuusalu rahvamajja valmis meil asjakohane näitus ning kolm uuslavastust:

  • Andrus Kivirähu kahevaatuseline jant “Uljas Neitsi”, kus astusid üles ainult naised,
  • Indrek Hargla kahevaatuseline krimidraama “Testamenditäitjad”, kus lisaks Kuusalurahva Teatri näitlejatele lööb kaasa ka Draamateatri näitleja Mari Lill ning
  • Soome näitekirjaniku Tauno Yliruusi ühevaatuseline kriminull “Mängumõrv”, kus mängivad ainult meie mehed, teiste seas ka lavastaja Tõnu Tamm.