ESIETENDUSED – Raske on rõõmuta elada

Kuusalurahva Teatril on valminud uus lavastus – “Raske on rõõmuta elada”, mis esietendub Kuusalu Rahvamajas pühapäeval 3. mail kell 19, pühapäeval 24. mail kell 19 ning kolmapäeval 3. juunil kell 20.

Tegemist on lõbusa ning nii lavastuslikus kui ka visuaalses mõttes ebatavalise, luulekohviku stiilis etendusega, mille on koostanud ning lavale seadnud Kuusalurahva Teatri lavastaja Tõnu Tamm.

Siinkohal ei tasuks karta sõna “luule”, sest tegemist ei ole mitte melodeklamatsiooni või värssdraamaga, vaid sõna otseses mõttes lõbusa luulekohvikuga, kus pealtvaatajate ees sünnib omapärane etendus.

Luulekohviku idee tekkis meil juba 2014. aasta sügisel. Trupi sooviks oli katsetada midagi täiesti teistsugust võrreldes klassikalise näitemänguga. Nii saigi Tõnu ülesandeks tuulata ringi enda ja Kuusalu aleviku raamatukogus ning ta leidiski hulga pikemaid ja lühemaid, sügavama–  ja ehk kohati ka pisut nihutatud mõttega luuletusi, mille ta koos liikumiste ja taustamuusikaga terviklikuks kavaks vormis.

Luulekohvikus tulevad esitamisele:
– Etüüd “Jabur teelaudkond” (L. Carrol, Alice Imedemaal);
– Robert Burns “Lõbusad kerjused”;
– Hando Runneli valitud luulet;
– A.H. Tammsaare miniatuur “Kuulus kasrklane”;
– Ott Arderi valitud luulet ning
– Betti Alveri poeem “Tuju”.

Luulet esitab kogu Kuusalurahva Teatri trupp: Elvi Reinvald, Ene Valdmann, Enn Kirsman, Inge Aun, Inge Lukme, Joonas Pürg, Kaupo Parve, Kaupo Rüütsalu, Mart Almers, Terje Multer ja Tiia Kumm.

Etendus on ilma vaheajata ning kestab ca 1h30min.

Piletid eelmüügist 8.- / 6.- EUR (saadaval Kuusalu Rahvamajas) ja tund enne etenduse algust 10.- / 8.- EUR kohapealt.  NB! Pileti hinnas sisaldub: kavaleht, kohvi/tee, piisavas koguses soolaseid ja magusaid suupisteid, erinevat näkitsemist ning puuvilju. Soovi korral saab lisatasu eest ka suu kibedaks teha.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s