Kuusalurahva Teater esitles Tõnu Tamme juubeliplaati

Pühapäeval 26. novembril esitleti Kuusalu rahvamajas duo Kaarel Kilvet ja Tõnu Tamm topelt-CD plaati „Küll mõni poiss võib ilus olla“, mille koostas ja produtseeris MTÜ Kuusalurahva Teater.

Esitlusel kanti ette kolm laulu ja vahepala Kuusalurahva Teatri uuslavastusest, millega teater soovib tähistada Eesti Vabariigi 100. ja Kuusalu valla 80. aastapäeva – «Armastus, pulm ja abielu ehk Tulusaks Juhatuseks ja Lõbusaks Ajawiiteks Noore-Rahwale». Lavastuse peategelasteks on enamasti needsamad uuemad eesti rahvalaulud, mida vastvalminud plaadilt kuulda saab.

Kui kõik kulgeb plaanipäraselt saab tervet lavastust näha Eesti Vabariigi sünnipäeva paiku.

Teater_laulab

Kuusalurahva Teatri tulevases etenduses on Tõnu pannud laulma (peaaegu) terve trupi

Ettevõtmise projektijuhi Enn Kirsmani sõnul tekkis tal idee koostada plaat aasta tagasi, kui tähistati trupi juhendaja ja lavastaja Tõnu Tamme 74. sünnipäeva: „Seitsekümmend viis tundus kuidagi eriti ümmargune ja tähtis sünnipäev, mida tuleks kuidagi erilisemalt tähistada. Sattusin internetis kolades ühele lapsepõlve lemmiklaulule „Kitarre käes ja mantel üle õla“, mille Tõnu ja Kaarel kunagi sisse laulnud olid ja sealt plaadi idee idanema hakkaski“.

Päring Eesti Rahvusringhäälingu arhiivi küsimusega mitu duo poolt salvestatud lugu seal alles on, andis vastuseks üle neljakümne nimetuse. Enn Kirsmani sõnul oli esialgne idee, koostada plaat mitte müümiseks, vaid hoopis selline „kodukootud“ variant, mida Tõnu saaks kodus kuulata ja sõpradele-sugulastele soovi korral paljundada. Üsna aasta alguses saime lugude salvestised kätte ning kohe oli selge, et seda „varandust“ ei tohi ainult endale või Tõnule pidada, vaid tuleb kättesaadavaks teha kõikidele huvilistele.

Alguses plaanis näiteseltskond kinkida plaadi Tõnule sünnipäeval üllatusena, kuid Rahvusringhäälingu ja Autorite Ühinguga suheldes sai peagi selgeks, et asju korrektselt ajades, peab plaadi avaldamiseks olema Tõnu, kui ühe lugude arranžeeringute kaasautori luba. Nii sai ta juba kevadel asjasse pühendatud ja protsessi kaasatud.

Siis algas ka pikk ja keeruline rahakogumine, sest plaadi välja andmine ei ole just kõige odavam lõbu. Soovimegi tänada kõiki, kes plaadi välja andmist on toetanud: Kuusalu valda, hooandja.ee kaudu toetanuid (Urmas Kohver, Kristin Parve, Hanna-Liisa Kappel, Krista Orav, Heinar Kukk, Andreas Jürimäe, Sulev Saum, Kasper Jürimäe, Kärt Velpler, Liina Laas, Kaupo Kikkas, Mare Rosen, Krista Jaakson, Ene Talmar, Eero Spriit, Mari Tamm, Ülle Kogerman, Ardo Reinsalu, Kertu Saks, Krõõt Kilvet, Tiia Naan, Üllar Saaremäe, Pille Pürg, Tiia Kumm, Toomas Ellervee, Evi Tarro, Kaarel Roostal, Maiu-Silvi Värk, Ülle Karu, Mare Rosen, Andres Lainoja, Lauri Õunapuu, Mare Sammel, Irene Lill, Kaupo Parve, Inge Lukme, Anne Raidalu, Meelis Hainsoo, Tõnu Vesi, Karmo Tihane, Katrin Metsoja, Elvi Reinvald, Tõnu Reinvald) ja Eesti Kultuurkapitali. Samuti on kulunud plaadi välja andmiseks peaaegu kogu Kuusalurahva Teatri selle aasta 27 antud etendusega kogutud piletitulu.

Enn_ja_AivarJuhanson

Plaadi kaanepildi joonistas Aivar Juhanson (fotol), kujundus Eva-Lotta Künnap, vahevihiku tekstid koostas Enn Kirsman, tekstide korrektuuri tegi Toomas Uuskam. Vihiku fotod on pärit Tõnu Tamme erakogust, ajakirjast Noorus ja Ere Uibolt (Sõnumitooja). Plaadi masterdas Tanel Klesment ning tiražeeris Digibox Plus OÜ. Kahel kettal on kokku 42 lugu.

Enn Kirsman: “Loodame saada plaadi Kuusalu lillepoodide, aga ka Eesti suurima poekettide – Selver, Coop, Apollo ja Rahva Raamat lettidel, sest kohe-kohe algab jõulukinkide otsimise aeg ning Valminud plaat ajatute lauludega sobib kingituseks nii vanaemale-vanaisale kui ka lapselapsele.”

Plaati on juba täna võimalik osta Kuusalurahva Teatri kodulehelt teater.kuusalu.eu, Kuusalu rahvamajast ning Kuusalu aleviku lillepoodidest – Heli lillepoest ja Kännu lillepoest.

Plaadi hinnaks on 10 eurot, kodulehelt ostes lisanduvad sellele saatekulud.


T6nu_ja_Enn

Kuna äsja oli Tõnu 75. sünnipäev, siis kinkis teatritupp talle sünnipäevaks Aivar Juhansoni joonistatud plaadi kaanepildi suurendatud ja täiendatud koopia. Kuna Tõnu ja Kaarel olid lahutamatud kamraadid, said täpselt sama pildi ka Kaarel Kilveti järeltulijad.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s