Selle hooaja teine esietendus tulekul!

2015/16 hooaja lõpetavad Indrek Hargla “Testamenditäitjate” esietendused 29. ja 30. juunil Kuusalu rahvamajas.

“Testamenditäitjad” on Indrek Hargla esimene kriminaalnäidend.

1982. aastal sõitis Saaremaal Kaugatoma rannas karile Kreeka kaubalaev. Seda, mis „valgest laevast“ järel on, saab veel tänagi vaadata Kaugatoma rannast ja Lõmala sadamast. Laevavrakk on seisnud seal üle 30 aasta ja iga aastaga võtab meri tast ära tüki, kuni ta lõpuks päriselt merre kaob.

Just sellest laevaõnnetusest saab alguse ka Indrek Hargla poolt kirja pandud lugu. Täpsemalt laevalt aakrikuna maale toodud suurest kogusest kuld­mün­tidest. Kullal on teatavasti suur jõud. Kulla nimel on peetud veriseid sõdu. Kulla pärast on julmalt tapetud palju inimesi. Ka “Testamenditäitjad” keerleb kulla pärast toimunud 85-aastase Janne-tädi mõrva ümber.

Tegelikult toimus mõrv ise juba aasta tagasi, kuid politsei kvalifitseeris selle tädi kõrgest vanusest tingitud õnnetusjuhtumiks ning ei asunud seda põhja­li­kumalt uurimagi. Kuid tädi pärija Jaanus teab, et see ei olnud labane õn­ne­tus, vaid külm ja kaalutletud mõrv. Mõrv, mille eesmärgiks oli kätte saada tädi kuld, mis oli aastaid olnud peidikus ning mille olemasolust olid tead­li­kud ainult Janne-tädi, Jaanus ise ning ilmselt keegi veel, sest peidik oli Jaanuse saabudes tühi.

Mõrtsukast kullavarga paljastamiseks korraldab Jaanus tädi surma aasta­päeval lähematele sugulastele mälestuspeo selleks, et saada kinnitust oma kahtlustusele nagu oleks just üks nendest tädi mõrvar. Ta on seadnud üles kavala lõksu, mis plaanide kohaselt kinni langema ning mõrtsuka paljas­ta­ma peab.

Mälestuspeo kulgedes avastavad selle osalised, et ühtäkki on saanud nendest testa­men­di­täitjad…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s